O bylinkách

V bylině jsou obsaženy síly všech planet, ale jedna planeta se v ni projevuje nejintenzívněji. Jsou to planety osobnosti (Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Měsíc a Slunce) a planety duchovní (Uran, Neptun, Pluto, Isis, Chiron). Bylinky tak podle vlastností dělíme na vysušující a hřejivé, zvlhčující a chladivé.

"Květiny jsou hvězdami Země, a hvězdy jsou květinami nebes." Paracelsus.

V bylině se projevují síly planet, ale i symbolicky barevnost přírody, duše přírody, celého kosmu. Rostlina vyklíčí zelenožlutým klíčkem pod vlivem Měsíce, vyvinou se mladé syto zelené listy pod vlivem Merkuru, otvírají se barevné růžové květy pod vlivem Venuše, Slunce se stará o vzpřímený růst a žluté květy, červené květy ovlivňuje Mars, pod jeho vlivem vyrostou ostny, trny, vyzrávají šťavnaté plody pod vlivem Jupitera a nakonec Saturn vytvoří semena a nechá bylinku zvadnout a splynout se zemí. Zem by se zdála hnědá, ale jenom na povrchu, ve skutečnosti se bylinka stahuje k sobě, zpátky ke kořenům, od matky přírody (barva zelená) k matce zemi (barva modrá).

Bylinky nepomáhají jenom na fyzické úrovni, ale pomáhají i na duchovní úrovni. Rostlinky nám pomáhají projít cestu víc k našemu středu, k míru, ke štěstí, k lásce. U každé rostlinky můžeme přemýšlet, které části rostlinky nás oslovují, vnímejme dojmy, pocity, co nám přichází na mysl, když ji vidíme, chutnáme, voníme? Vynoří se vnitřní obrazy, dojmy, slova, tak pochopíme poselství rostlinky. 

Všechny bylinky, které potřebujeme jsou před námi, na naši zahrádce, na nejbližší louce, pod naším oknem:)

Prodávám bylinné čaje občasně v zimě, po letním sušení a to v malém množství přímo z mé domácnosti. Pokud se u nás zastavíte, můžete vybírat z čajíku Nádech- výdech, Pohlazení duše, Svěží bříza, Hořký čaj, Sladký květ a jiné..